FAQ

 • V čem spočívají plusy VISTA způsobu výuky?

Na hodinách VISTA se využívá komunikační způsob výuky. Cokoliv nového student na hodině získá, hned to využívá a procvičuje přímo v komunikaci. Způsob, jakým se učí gramatika je velmi jednoduchý, gramatikou nezahlcujeme, ale objasňujeme na jednoduchých příkladech. Gramatika se později fixuje v kombinaci s novými slovíčky přímo na hodině. Využíváme modelové situace, dialogy, komunikační cvičení a hry. Lektor vede výklad v angličtině. Metoda je “bezbolestná”, student si ji neuvědomuje.

Kdekoliv s VISTOU studujete (na pobočkách nebo prostřednictvím Skype), stále se učíte stejným licencovaným způsobem VISTA, vysoce kvalitní kurzy i pro náročné.

 • Jaké knihy používáte?

VISTA učební materiály jsou sestaveny odborníky a jsou zaměřené na motivaci studenta ke komunikaci. Jazyk je o komunikaci! Navíc využíváme i jinou kvalitní odbornou literaturu. Student si další učebnici nemusí kupovat, během kurzu dostane vše potřebné vždy přímo na hodině. Učební materiál je samozřejmě zdarma.

V případě, že máte zájem o jinou učebnici dle vlastního výběru, rádi se přizpůsobíme a doporučíme postup.

 • Je možné získat nějakou slevu?

Samozřejmě, budeme velmi rádi, když ji získáte. Držitelé karet ISIC, ITIC, EURO 26 mohou při prvním zápisu do skupinových kurzů získat slevu 10%. 8% sleva je slevou při pokračování do vyšší úrovně. Pokud máte průkaz ISIC, ITIC nebo EURO 26, máte nárok na 15% slevu. Kromě toho nabízíme ještě oblíbenou kumulativní slevu 10% z ceny kurzu za každého dalšího studenta, který u nás začne studovat na základě klientovy reference. Tato sleva se kalkuluje za každého doporučeného nového klienta.

Pro klienty, kteří jsou registrováni na Úřadě práce, nabízíme 30% slevu. Při opakování jedné kurzové úrovně můžete využít 50% slevu. Máte narozeniny? V tom případě máte u nás při zakoupení v den svých narozenin 15% slevu!

Seznam slev.

 • Dostanu po skončení kurzové úrovně nějaký certifikát?

Ano, každý kurz končí písemnou a ústní zkouškou a obdržením VISTA certifikátu. Po absolvování všech úrovní je možné dostat diplom o absolvování studia obecné angličtiny nebo jiného cizího jazyka. Naše certifikáty a diplomy můžete uplatnit na výběrových konáních, často slouží jako dokumentace pro zaměstnavatele nebo školu.

 • Je možné ve škole VISTA absolvovat mezinárodní zkoušku a obdržet certifikát jako např. FCE, CAE, TOEFL nebo ILEC?

VISTA nabízí jazykové kurzy, nezaměřujeme se přímo na prodej takovéhoto druhu certifikátů. Na Vaše požádání otevřeme speciální kurz zaměřený na přípravu pro mezinárodní certifikáty v jakékoliv délce a intenzitě. Doposud jsme velmi úspěšní v přípravě našich klientů na uvedené mezinárodní certifikáty.

V případě, že máte výsostný zájem o certifikát, VISTA je akreditovaným pracovištěm ETS poskytujícím TOEIC a TOEFL zkoušky a certifikáty.

 • Kdo jsou lektoři VISTA??

Náš výběr lektorů je přísný.

 • Vyučují ve VISTĚ zahraniční lektoři?

Ano, máme zahraniční lektory, kteří splňují přísná kritéria na to, aby se stali členy našeho týmu. Vyučují hlavně firemní, individuální a speciální kurzy.

 • Jestliže studuji v kurzu a v případě nemoci nebo služební cesty se nemohu zúčastnit výuky, mám nárok na náhradu?

Ano, pokud lektor předem ví o studentově absenci, je možné si během kurzu dvakrát dohodnout náhradní hodinu se slevou.

 • Pokud jsem začátečník a lektor bude na hodině mluvit cizím jazykem, budu mu rozumět?

Ano, protože lektor, který vyučuje nižší úrovně (1,2), překládá do češtiny každou větu nebo instrukci, kterou nejdříve řekne v cizím jazyku.

 • Střídají se na hodinách lektoři?

Ne. Z hlediska psychologie učení je u polointenzivních komunikačních kurzů nejefektivnějším způsobem věrnost jednoho lektora během trvání jednoho kurzu. Student se vyhne případnému stresu z neznámého a zároveň se mu věnuje odborník, který nejen ví, co se probíralo na předcházejících setkáních, ale také zná i jeho slabé a silné stránky, resp. úskalí, kterým se při společné práci systematicky věnují. Po ukončení kurzu a nástupu do vyšší kurzové úrovně doporučujeme změnu lektora, student tak pozná nový přízvuk a způsob komunikace.

 • V jakém kurzu mohu studovat po skončení poslední 9. úrovně?

Jako jedna z mála škol, nabízíme i speciální kurzy angličtiny, ve kterých si klient může zdokonalit slovní zásobu, přízvuk, procvičit komunikační rychlost a plynulost, případně se dozvědět i jiné užitečné informace (Social Life Course, Grammar Drill, Business English, Legal English, Life and Institutions of English Speaking Countries, Special Sales Course atd.)

 • Jaké jsou podmínky platby?

Platba se vždy dělí na dvě části, zálohu splatnou při zapsání se do kurzu a druhou část při nástupu do kurzu. V případě, že má klient problém s úhradou ve dvou částech, rádi si dohodneme splátkový kalendář bez navýšení. U dětských celoročních kurzů se platí první část v září a druhá v lednu následujícího kalendářního roku. U firemních kurzů nebo celoroční individuální výuky je nejčastější volbou měsíční úhrada.

 • Co se stane, když nebudu moci dokončit kurz?

Pokud klient z vážných zdravotních nebo jiných důvodů hodných osobitého zřetele nemůže dokončit předplacený kurz, je možné ho absolvovat do 6 měsíců od přijetí platby, příp. přesunout zbývající finanční prostředky na jinou osobu.

Chceš zlepšit své jazykové schopnosti?

Vyber si vhodný kurz nebo přijď a poradíme ti. Můžeš zkusit online test a najdeme ti nejvhodnější skupinu.

Vyplnit test

Výhody VISTA

15+ let kvality a zkušeností
10 poboček
40 000+ absolventů
Licencovaná škola
Výuka i v zahraničí

Řekli o nás

Tento kurz mi velice pomohl, protože mi konečně někdo pořádně vysvětlil základy anglické gramatiky a hlavně naučil jsem se ji konečně používat. Tento kurz hodnotím velmi pozitivně, dobře jsem se naučil nová slovíčka, což by nebylo možné bez výborného lektora, který stále dobře poradil, vysvětlil. Způsob výuky mi velmi vyhovoval.

Pavel, student, 3. úroveň

Společnost VISTA jazyková škola s.r.o. zajišťuje výuku komunikačních kurzů v anglickém jazyce pro zaměstnance naší společnosti.
Spolupráce začala ve školním roce 2009/2010, kdy společnost VISTA poskytla výuku anglického jazyka pro 42 zaměstnanců naší nemocnice Na základě zájmu našich zaměstnanců jsme společnost oslovili ke spolupráci i ve školním roce 2012/2013, kdy se výuky zúčastnilo 33 našich zaměstnanců a ve školním roce 2013/2014, kdy kurzy navštěvovalo 24 osob.

Naši zaměstnanci jsou se systémem výuky a přístupem lektorů velmi spokojeni a zároveň oceňují možnost výuky v prostorách zaměstnavatele, ihned po ukončení pracovní doby.

p. Judita, soukromá nemocnice, vedoucí oboru pro lidské zdroje, Košice

Mohu jednoznačně říci, že během celého kurzu jsem se ani jednou nepodíval na hodinky. To bylo na tom to úžasné. Hodně jsme speakovali! Děkuji Viste, že jsem se opět o něco zlepšil a nemusel jsem si ani kupovat další zbytečnou učebnici!

Petr, student, 6. úroveň

Tímto potvrzuji, že jazykovou školu VISTA si vybrala naše mediální firma jako jazykovou školu, která měla za úkol naučit, doučit a zkvalitnit jazykovou vybavenost našich pracovníků. Jsem ráda, že mohu konstatovat, že se těšíme profesionální a kvalitativně velmi vysoké lektorské úrovni, kterou nám jazyková škola VISTA v rámci svých služeb poskytuje.

p. Miriam, média, členka představenstva, Bratislava

Líbí se mi styl, jakým jsme se učili, komunikace, hry, zábava, příjemná atmosféra a super lektorka.

Mirka, student, 3. úroveň

VISTA jazyková škola poskytuje jazykové služby - jazykovou výuku, překlady, tlumočení naší společnosti od 27.3.2013. Vysoce oceňujeme výborné lektorské zázemí, profesionalitu překladů, organizaci a flexibilitu, včetně jednoduché zpětné administrativy. Vyjadřujeme vysokou míru spokojenosti s celkovým zabezpečením. Také oceňujeme profesionalitu služeb a metodu výuky, která je podle dostupných informací oceňována studenty. Vzhledem k výše zmíněnému doporučuji VISTA jazykovou školu jako poskytovatele jazykových služeb a vzdělávání i dalším firmám.

p. Alena, průmyslový park Poprad-Matejovce, HR manažer